Reisz Viktor: Solar Decathlon - Környezetpozitív otthon előadása

2022. szeptember 20. 17:00 órakor Fényképes élménybeszámoló:
Reisz Viktor: Solar Decathlon - Környezetpozitív otthon előadása

A németországi Wuppertalban 2022. június 10. és 26. között rendezték meg a Solar Decathlon nemzetközi hallgatói innovációs házépítő verseny újabb európai eseményét.

A legkorszerűbb technológiákat felvonultató világversenyen egyedüli csapatként a Pécsi Tudományegyetem képviselte Magyarországot a Lungs of the City projektjével.

A pályaművet 14 nap alatt kellett felépíteni a versenyzőknek Németországban.

A pécsiek projektje túlmutat az építészeti aspektuson, a plusz energiás ház, ami emisszióját tekintve nullás vagy negatív,

az ökológiai fenntarthatóság és a környezetpozitív építészet mellett a társadalmi felelősségvállalásra is jelentős hangsúlyt fektet.

A PTE versenyprojektjének neve: Lungs of the City (A város tüdeje).

Reisz Viktor, aki hallgatóként vett részt ebben a kalandban, a Solar Decathlon versenyről tart fényképes élménybeszámolót.

Helyszín:

Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont, 0. szint,  Konferenciaterem