Rendszeres Szociális ösztöndíj 2014/2015 tavasz

Pályázati Kiírás

A Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar Diákjuttatási és Kollégiumi Bizottsága a 2014/2015-ös tanév tavaszi szemeszterére pályázatot ír ki a mai napon rendszeres szociális ösztöndíj és elsősök kiegészítő alaptámogatása elnyerésére.

Rendszeres szociális ösztöndíj a hallgató szociális helyzete alapján, a hallgató által benyújtott pályázat útján igényelhető.  A pályázati kérelmet az erre rendszeresített adatlapon kell benyújtani. A pályázatokat a DJKB részére kell eljuttatni. A pályázatok elbírálását a DJKB az űrlapon feltüntetett egységes pontrendszer szerint végzi. [TJSZ. 20. § (6)-(7) bek.]

A pályázatok benyújtási határideje 2015. február 16. napja 12:00 óra

Szociális juttatásra jogosult hallgató: az a teljes idejű felsőfokú szakképzésben, alap- és mesterképzésben, illetve egységes, osztatlan képzésben, valamint doktori képzésben részt vevő hallgató, aki

-          államilag támogatott képzési formában, vagy magyar állami (rész)ösztöndíjasként vesz

részt, vagy

-          tanulmányait államilag támogatott képzési formában kezdte meg és az adott szakon,

szakképzésben megkezdett féléveinek száma alapján jogosult lenne államilag támogatott képzésben való részvételre;

Alaptámogatás:

Erre irányuló kérelem esetén (űrlapon a megfelelő négyzetben elhelyezett egymást metsző két vonal) alaptámogatásra jogosult hallgató, aki

-          az első alkalommal államilag támogatott teljes idejű felsőfokú szakképzésben, alapképzésben, mesterképzésben, egységes, osztatlan képzésben hallgatói jogviszonyt létesít, és az első bejelentkezés alkalmával kérelmet nyújt be, továbbá

-          a következő feltételeknek megfelel: árva (25 év alatt) / félárva / családfenntartó / nagycsaládos / hátrányos helyzetű / Halmozottan hátrányos helyzetű / tartós nevelésbe vették / fogyatékossággal élő, vagy egészségi állapota miatt rászoruló / gyámsága nagykorúsága miatt megszűnt, és a szociális ösztöndíj elnyeréséhez szükséges ponthatár elérte.

Pályázati űrlap letölthető a (http://pollackhok.hu/pollackhok_hu_Dokumentumtar) címről.

A pályázatot kérjük a 7624 Pécs, Boszorkány út 2, C-047 Hallgatói Önkormányzat irodáján leadni, vagy postai úton elküldeni az alábbi címre:

PTE PMMIK DJKB, 7624 Pécs, Boszorkány út 2, C-047 iroda

Amennyiben a pályázó pályázatát 2015. február 13. napjáig személyesen a fent megadott címen leadja, úgy a pályázónak lehetősége van pályázatát átnézetni a DJKB egy tagjával.

A 2015. február 13. napja után a pályázatok csak lezárt borítékban, vagy postai úton nyújthatók be.

A pályázó által alá nem írt, késve leadott pályázatokat a Bizottságnak nem áll módjában elfogadni!

Az eljárás során hiánypótlásra nincs lehetőség!

Az űrlapon feltüntetett adatok, tények és az azok alátámasztására benyújtott dokumentumok közötti eltérésekből, hiányosságokból, hibákból adódó hátrányokért nem vállalunk felelősséget, ezért kérjük figyelmesen, olvassák el a pályázati űrlapot, illetve annak kitöltési útmutatóját.

Pécs, 2015. január 27.