Sikeres pályázat: megvalósult a design pad prototípusa

2014 novemberében „szabadtéri fa térbútor család tervezése” címmel a DUNAKER KFT és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar hallgatói tervpályázatot írt ki. Az I. helyezett pályamű Gyergyák Ákos és Kozák Barnabás munkája, akik a Breuer Marcell Doktori Iskola építőművész doktorandusz hallgatói.

A design pad koncepciójának alapját a farönk természetessége és a fém kiegészítők spontaneitásának kontrasztja adja. A pályázat kiírása szerint a DUNAKER KFT elkészítette a bútor prototípusát, az így nyert tapasztalatok alapján jelenleg is folyik a pad fejlesztése.  A végső cél, hogy egy kereskedelmi forgalomban is kapható, magas színvonalú design termék szülessen.

Az elkészült prototípus megtekinthető és kipróbálható a Műszaki és Informatikai Kar aulájához kapcsolódó átriumban.