Szórakoztató tematikus séta és sportrendezvény

Sétákkal és sportrendezvényekkel várja az érdeklődőket a  PTE a Családokért szervezete.
1713. A pestis éve

Új időpont: 2022.09.30. 15:00 - 16:30
Találkozó: Pécs Széchenyi tér, Szentháromság szobor

Olyan érdekes és szórakoztató programra invitáljuk, amelynek során megismerkedhetünk a 300 évvel ezelőtti járványkezelés gyakorlatával, avagy hogyan birkózott meg az ekkortájt számos csapást túlélő Pécs a történelem egyik legpusztítóbb fertőzésével, a pestissel. „Dark tourism” azaz a sötét turizmus hazánkban ritkán előforduló műfaj.
Beleélhetjük magunkat a 18. század eleji polgárok hétköznapjaiba, amelyeket a halálos kór árnyékában töltöttek, és levonhatjuk a következtetéseket, hogy vajon mennyivel járunk előrébb a 21. században. Megismerkedhetünk korabeli gyógymódokkal, kiderül mennyibe került az élet és mik voltak a leggyakoribb nevek, és foglalkozások Pécs egyik történelmi mélypontján.

A sétára jelentkezni PTE a Családokért weboldalon a https://csalad.pte.hu/esemenyek/ujbol_szorakoztato_tematikus_setak_1713_pestis_eve címen lehet.

28. RÓKAŰZŐK – Váltófutóverseny

Pécs–Kaposvár távon, a Mecseken és a Zselicen át, csodálatos helyeken, aszfaltozott úton kerül megrendezésre a 28. Rókaűzők - Váltófutóverseny.

A verseny időpontja: 2022. október 22. (szombat), rajt: 9:00

Rajt: Pécs 48-as tér, Rektori Hivatal épülete elöl

12 fős vegyes csapatok (csapatonként legalább 4 nő részvétele kötelező)

A verseny távja: Dupla maraton (kb. 84 km). A távot 12 különböző hosszúságú szakaszra osztjuk, hogy mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbbet.

Részletes versenykiírás és a nevezési feltételek a https://www.rokauzok.hu/oldals/130  weboldalon érhető el.

A 12 fős csapatoknál minden futó egy szakaszt teljesít. Fiú csak fiú szakaszt futhat, lány futhat fiú szakaszt is.

A részvétel díja: PTE alkalmazottakból és családtagjaikból álló 12 fős csapatoknak 50% támogatással 24 000 Ft

A közleményben a csapatnév mellett a PTE névnek kell szerepelnie.

Érdeklődni a csalad@pte.hu címen lehet.

Nevezés: 2022. október 14-én éjfélig