Tájékoztatás: Európai Unión kívülről érkező termékek

2021. július 1-től megszűnik az Európai Unión kívülről érkező 22 euró alatti áruk áfamentessége. Ezt követően az Európai Unión kívülről érkező minden termék után áfát kell fizetni, függetlenül annak értékétől!

felkialtojel | Tesi-suli honlapFONTOS! Magánjellegű küldeményeket tilos a Pécsi Tudományegyetem kézbesítési címére/intézményi név megadásával rendelni! Amennyiben a címzés az Egyetem telephelye, úgy a Magyar Posta ezt hivatalos, a Pécsi Tudományegyetem (mint jogi személy) részére érkező küldeményként kezeli; a vámkezeléssel kapcsolatban felmerülő költségeket a PTE –re hárítja, melyet az Egyetem nem vállal. Kérjük vegye figyelembe, hogy a csomag így akár visszaküldésre is kerülhet.

Javasoljuk a fenti információkat a külföldi hallgatókkal is megosztani.

A változásokról az alábbi linken összegyűjtve megtalálható az összes szükséges információ, a honlap tartalmát folyamatosan frissíti a Posta: https://www.posta.hu/vam2021