TÁMOP-2.4 .5.-12/3 A munka és a magánélet összehangolását segítő helyi kezdeményezések. A rugalmasságot növelő helyi innovatív kezdeményezések

A projekt célcsoportja, adott településen, kistérségben élő lakosok és ingázók. Fő tevékenységek, előkészítés (szükséglet- igényfelmérés), helyi szövetségek, együttműködések kialakítása, intézmények működésének összehangolása, új típusú munkakörök kidolgozása, nyitva-tartási és ügyintézési idők racionalizálása, sorbanállás csökkentése, felhasználóbarát szolgáltatásnyújtás, felhasználó és családbarát hivatalok kialakítása, felhasználóbarát települési környezet fejlesztése, közlekedés összehangolása a munkaidővel/ tanulással, alternatív közlekedési lehetőségek feltárása.

Főpályázó csak önkormányzat vagy önkormányzati társulás lehet, egyetem konzorciumi tagként pályázhat, célozott kör: kizárólag non-profit szektor. Konzorcium max. létszáma: 10, 1 szervezet, csak 1 konzoricumban lehet tag, a finaszírozás konzorciumi tagonként történik.

Pályázatok benyújtási határideje: 2012.május 1-június 1.

Rendelkéezésre álló keret: 1 mrd Huf, 100%-os támogatási mérték mellett, 10- 50 millió forintos projektek nyújthatók be. További információ a csatolt pályázati felhívásban.