TDK Témajavaslat 2011.

(témavezető: Várhegyi András, MECSEK-ÖKO Zrt., MECSEKÉRC Zrt.)

TDK témajavaslat

(témavezető: Várhegyi András, MECSEK-ÖKO Zrt., MECSEKÉRC Zrt.)

1)      Az egykori mecseki uránbányászat rekultivált meddőhányóinak és zagytározóinak hosszú távú monitoring vizsgálata (az eróziós folyamatok, az időjárásnak való kitettség hogyan változtatja meg a környezeti izoláció (fedőréteg) tulajdonságait; radionuklid – kiemelten a 222Rn – migráció modellezése és vizsgálata; a fedőréteg radon-gát funkciójának megvalósulása, változása).

2)      Az egykori mecseki uránbányák földalatti üregrendszerével kapcsolatos radon probléma hosszú távú monitoring vizsgálata és kezelése (az üregrendszer feltelése, a környezeti paraméterek változása, a vízkezeléssel kapcsolatos vízkiemelés hogyan befolyásolja a radon transzportfolyamatokat; Kővágószőlős község területén a magas beltéri radonszintek és az egykori táróvágatok kapcsolatának vizsgálata).

Pécs, 2011. december 8.

Várhegyi András