TDK témák 2012.

A végleges idei TDK témáink! Letölthető formátumban is!

TDK kutatási témák

A PTE-PMMIK Környezetmérnöki Tanszéke másodéves hallgatók részére az alábbi TDK kutatási témákat hirdeti meg, amelyre a jelentkezés folyamatos

1. Eleveniszapos szennyvíztisztító telepek modellezése ASM1, ASM2 és ASM3 modellekkel.                   Témavezető: Dittrich Ernő
  1. Gyökérzónás szennyvíztisztító műtárgyak vízháztartásának elemzése

Témavezető: Dittrich Ernő

4.   Nitrogéneltávolítás intenzifikálása szennyvíztisztító telepeken

5.   Környezeti hatásvizsgálatokat támogató számítógépes rendszerek

6.   Regionális környezetvédelmi stratégiák kialakításának módszertana

7.   Szennyvíztisztító telepek fejlesztésének gazdasági számításai

1. Parcella monitoring az uránbánya meddőin

1. Az invazív bálványfa elterjedésének vizsgálata Pécsett

1. Lágyszárú energianövények fotoszintézis-ökológiai vizsgálata

11.  Passzív és ökoházak témakörben több konkrét témára lehet jelentkezni
                                        Témavezető: Frohner Ilona
12.  Az egykori mecseki uránbányászat rekultivált meddőhányóinak és zagytározóinak hosszú távú monitoring vizsgálata (az eróziós folyamatok, az időjárásnak való kitettség hogyan változtatja meg a környezeti izoláció (fedőréteg) tulajdonságait; radionuklid – kiemelten a 222Rn – migráció modellezése és vizsgálata; a fedőréteg radon-gát funkciójának megvalósulása, változása).
                                        Témavezető: Várhegyi András
13.  Az egykori mecseki uránbányák földalatti üregrendszerével kapcsolatos radon probléma hosszú távú monitoring vizsgálata és kezelése (az üregrendszer feltelése, a környezeti paraméterek változása, a vízkezeléssel kapcsolatos vízkiemelés hogyan befolyásolja a radon transzportfolyamatokat; Kővágószőlős község területén a magas beltéri radonszintek és az egykori táróvágatok kapcsolatának vizsgálata).
                                        Témavezető: Várhegyi András
14.  Papír hulladék hasznosítási technológiák feldolgozása (szakirodalom), technológiai jellemezőkből adatbázis készítése
                                        Témavezető: Leitol Csaba
15.  Műanyag hulladék hasznosítási technológiák feldolgozása (szakirodalom), technológiai jellemezőkből adatbázis készítése