Tervezz kerékpártárolót!

Tárgymutató:
kerékpártároló-tervezés
Pályázhat:
A.) bármely magyarországi oktatási intézményben tanuló középiskolás, vagy szakmunkás hallgató.
B.) bármely magyarországi oktatási intézményben tanuló egyetemista, vagy főiskolai hallgató.
C.) bármely a kerékpározás mellett elkötelezett civil szervezet

LKG-DELTA Kft.
(6782 Mórahalom, Gerle Imre u. 2.)

"Tervezz kerékpártárolót!"

Pályázati kiírás

Beadási határidő: 2013. április 15.

Kapcsolattartó: Kiss Gábor
Tel.: 62/ 581-080
30/503-7232
E-mail: palyazat@lkg-delta.hu

1. A pályázat célja:
- A diákok és a kerékpározás elkötelezettjei számára lehetőséget adjon, hogy fantáziájuk és igényeiknek megfelelő kerékpártárolót tervezzenek.
- A kerékpárosok garantáltan minőségi kerékpártárolókat használhassanak, mely nem rongálja a kerékpárt.
- A valódi igényekre épülő tárolók, beállók kerüljenek Magyarországon használatba.

2. A pályázat kiírója, lebonyolítója:
A pályázat kiírója az LKG-DELTA Kft., amelynek jogelődjét az IKG Kft., melyet 1991-ben az IKF GmbH Hofolding és annak akkori üzemvezetője, Georg Molnár úr alapította Szegeden, és 1998-ban fiókteleppel Münchenben.
A főtevékenység a saját fejlesztésű és disztribúciójú utcai seprőgépek gyártása és szerelése volt.1998 óta az addig kizárólag német piacra termelt termékpaletta kibővült. Az IKG Kft több német vállalkozással kötött szerződést. Ezen tevékenységek felölelik a fémszerkezetek gyártását, a tűzi horganyozást, az acélszerkezetek és készbeton elemek gyártását.
A vállalkozás 2010 óta LKG-Delta Kft néven Szegeden és egyidejűleg Münchenben folytatja tevékenységét. Mind Magyarországon, mind Németországban átvette a meglévő teljes szerződéses állományt és mai napig közvetlenül lép fel a vevők felé.
2011 márciusában Mórahalmon egy 1000 négyzetméteres új csarnok és irodaépület átadásával a vállalkozás gyártási kapacitása megduplázódott, és kialakult új székhelyünk.
Tevékenységünket, kapacitásunkat bővítendő megkezdtük különféle, elsősorban utcai kerékpártartók, kerékpár beállók, utcabútorok gyártását. Legyártott termékeinket jelenleg a németországi megrendelőinknek szállítjuk. Termékpalettánkat tovább szeretnénk bővíteni, főleg az utcabútorok irányába, ahol kiemelt figyelmet kapnak a kerékpártárolók, beállók, melyre mind Magyarországon, mind Németországban igény mutatkozik. Ennek megvalósítása érdekében is történik a pályázat kiírása.

3. A pályázók köre:
A.) bármely magyarországi oktatási intézményben tanuló középiskolás, vagy szakmunkás hallgató.
B.) bármely magyarországi oktatási intézményben tanuló egyetemista, vagy főiskolai hallgató.
C.) bármely a kerékpározás mellett elkötelezett civil szervezet

4. Kizáró okok:
- nem középiskolai, szakmunkás, egyetemista, vagy főiskolai hallgató pályázik
- nem kerékpáros civil szervezet pályázik
- hiányosan tölti ki a pályázó a jelentkezési űrlapot, melyet hiánypótlás esetén sem javít a pályázati elvárásoknak megfelelően
- nem végzi el a regisztrációt
- a terv nem felel meg kerékpártárolónak
- már más által megtervezett konstrukciót nyújt be a pályázó

5. A pályázás menete:
1. A pályázó regisztrációs üzenetet küld Kiss Gábor részére a palyazat@lkg-delta.hu címre, melyben jelzi pályázási szándékát. Kiss Gábor egy válaszüzenetben visszajelzést küld a pályázási szándék jóváhagyásáról.
2. A pályázó elkészíti kerékpártároló tervét, PDF formátumban.
3. Kitölti a kiírásban található jelentkezési lapot, kinyomtatja a regisztrációt és visszaigazolását, majd határidőre beküldi a dokumentumokat.
4. Az LKG-DELTA Kft. szakmai testülete kategóriák szerint
A, középiskolai és szakmunkás hallgató,
B, egyetemista, vagy főiskolás hallgató,
C, kerékpáros civil szervezet
benyújtott pályázatokat és értékelő lapot tölt ki, hiányosság esetén egy alkalommal hiánypótlásra hívhatja fel a figyelmet.
5. Egy pályázó több tervet nyújt be maximálisan 5 db.
6. A pályázat eredménye, vagyis a nyertes pályázó 2013. május 15-én kerül kihirdetésre.

6. A pályázat beadási határideje: 2013. április 15.

7. A pályázat eredmény hirdetése: 2013. május 15.

8. A pályázat eredménye:
Minden, díjazásban részesülő pályázó oklevelet kap.
A nyertes munkák a három kategóriában kategóriánként:
I. Díj: 100 000 Ft
II. Díj: 50 000 Ft
III. Díj: 30 000 Ft díjban részesülnek.
- A szakmai testületnek lehetősége van különdíjat kiosztani.
- A díjazásban részesült pályázatokban szereplő tervek jogai, egyéb kötelességek... stb.
- A díjazásban részesült pályázatokban szereplő terveket a pályázó a díj átvétele előtt köteles a pályázat kiírójának DWG és DFX formátumban megküldeni (segítségért fordulhat a pályázat kapcsolattartójához).
- A pályázatban benyújtásra került tervek mindennemű joga a pályázat kiíróját illeti
- A pályázat során díjazásban részesült benyújtásával a pályázó lemond minden jógáról a pályázati anyagban szereplő rajzokkal, egyéb dokumentumokkal kapcsolatban
- A díjazottakat támogató oktatási intézmények, civil szervezetek 50%-os kedvezményes kerékpártároló vásárlására jogosultak.

9. Benyújtás módja:
1.Egy példány jelentkezési lap aláírva, dátummal ellátva.
2. A regisztrációt igazoló e-mailt kinyomtatva.
3. A kerékpártároló tervét kinyomtatva.
4. A fenti dokumentumokat postázd a pályázat lebonyolítója részére az alábbi címre:
LKG-DELTA Kft. 6782 Mórahalom, Gerle Imre u. 2.
A borítékra írd rá: "Tervezz kerékpártárolót!"

10. Előnyök a kerékpártároló tervezésnél:
- új, Magyarországon még nem létező formák tervezése
- kerékpárok védelme sérülésektől, rongálódástól
- kerékpárok védelme az eltulajdonítástól
- környezettudatos szempontok figyelembevétele
- több férőhelyes kerékpártárolók tervezése
- önálló kreatív munka