Visegrádi Alap Kispályázatok

A Visegrádi Alapot a Visegrádi Négyek 2000. június 9-én hozták létre. Az Alap célja, hogy előmozdítsa és megkönnyítse (elsősorban) a V4 országok közötti szorosabb együttműködést. Az Alap közös kulturális, tudományos, oktatási projekteket és csereprogramokat támogat.

A Visegrádi Alap egyik támogatási programja a „Small Grants", mely évi 520 000 EUR-s költségvetéssel gazdálkodik.  A program az alábbi területeken vár pályázatokat:

• kulturális együttműködés (pl. fesztiválok, kiadványok)
  • tudományos konferenciák és kutatások (pl. konferenciák, kiadványok, kutatás)
  • oktatás (pl. szemináriumok, nyári iskolák)
  • diákcsere (pl. sport, művelődési és kulturális rendezvények gyermekek és fiatalok számára)
  • határokon átnyúló együttműködés (két V4 ország határtérségében lezajló pályázatok, a határvonaltól max. 50km távolságban)
  • turizmusra fordító támogatás (pl. turisztikai ismeretterjesztő anyagok, előadások, vásárok)

A pályázat támogatási intenzitása 50%, de legfeljebb 5.000 EUR/projekt.

Bővebb információ itt.

Beadási határidő: március 1., június 1., szeptember 1., december 1.