Zárórendezvény Pécsen

A projekt zárórendezvénye Pécsen, 2012. december 12.-én a Szentágothai János Kutatóközpontban.

A rendezvény angol nyelvű!

Magyarország – Horvátország IPA Határon Átnyúló Együttműködési program keretében a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar és az eszéki Josip Juraj Strossmayer Egyetem Építőmérnöki Kar közös részvételével egy nemzetközi kutatási projekt indult 2011. szeptemberében. A kutatási projekt során történelmi építmények statikai állapotának vizsgálatára és a romlási folyamatok elemzése révén az építmények várható élettartamának meghatározására fejlesztettünk ki diagnosztikai és analitikus módszereket. A projekt feladatainak kidolgozásában és végrehajtásában mindkét együttműködő fél aktívan részt vett. A munka során a horvát fél nagyobb hangsúlyt fektetett műemlék épületek vizsgálatára, míg a magyar fél elsősorban régi kő- és tégla boltozatos hidak elemzésével foglalkozott. A projekt eredményeit oktatási anyagok, szakmai konferenciák valamint a célcsoportok számára írt gyakorlati útmutatók formájában kívánjuk terjeszteni. A záró konferencián a projektben résztvevő hazai és horvát kutatók ismertetik a közös kutatás során elért eredményeket.