Nyomtatványok hallgatóknak
Kérjük, a nyomtatványokat géppel kitölteni szíveskedjenek!
TISZTELT HALLGATÓK!
Az alábbi nyomtatványok/kérvények elektr
- Utólagos félév aktiválás
- Utólagos félév passziválás
- Utólagos tárgyfelvétel
- Utólagos tárgyleadás
- Kedvezményes tanulmányi rend
- Dékáni javítóvizsga kérelem
- Dékáni méltányossági kérelem
- Tagozatváltás
- Szakváltási kérelem
- Mintatanterv váltási kérelem
- Abszolutórium kiállítása iránti kérelem
- Költségtérítési kedvezmény igénylése szociális alapon
- Költségtérítési kedvezmény igénylése tanulmányi eredmények alapján
- Költségtérítési kedvezmény igénylése 1-9 kreditértékű tantárgy felvétele vagy csak szakdolgozat/diplomamunka felvétele esetén
- PTE-Előnyben részesítés kérelem
- MIK-Tanulmányok befejezésének lehetősége kérelem
- MIK-Fizetési halasztás iránti kérelem
- PTE-Hallgatói jogviszony szüneteltetés-3 vagy több egymást követő passzív félév
- Kifutó tárgyak felvételi kérelme
- Kérelem nyelvi pontok jóváírására
- PTE-Félév utólagos passziválása 4 hét után
Fontos tudnivaló:
Az utólagos aktiválás díjköteles! Egységesen a késedelmi időtől függetlenül 5000.-Ft. A neptun automatikusan kiírja a tételt a kérvény beadás után.
- Tárgyfelvételi ( 5000.- Ft/ tárgy) és leadási kérvényüket ( 5000.-Ft / tárgy) tárgyanként tudják leadni. Ezek a kérvények díjkötelesek!
- A neptun automatikusan elkészíti a kiírást, és a kérvényt csak azután engedi leadni, ha rendezve van a tétel.
- Építész Szakmai Intézet - Belsőépítész MA: Eljárásrend, Tájékoztató, Jelentkezési lap, Teljesítésigazolás, Együttműködési megállapodás
- Építész Szakmai Intézet - Kivitelezési beruházási szakmai gyakorlat: Eljárásrend, Tájékoztató, Jelentkezési lap, Teljesítésigazolás, Napló előlap, Együttműködési megállapodás
- Építész Szakmai Intézet - Tervezési szakmai gyakorlat: Eljárásrend, Tájékoztató, Jelentkezési lap, Teljesítésigazolás, Együttműködési megállapodás
- Építőmérnöki BSc: Tájékoztató, Fogadónyilatkozat, Megbízólevél
- Gépészmérnöki BSc - Épületgépész: Együttműködési megállapodás (levelező tagozat), Együttműködési megállapodás (nappali tagozat)
- Gépészmérnöki BSc - Gépszerkezet- és folyamattervező: Együttműködési megállapodás (levelező tagozat), Együttműködési megállapodás (nappali tagozat)
- Gépészmérnöki MSc levelező géptervező: Együttműködési megállapodás
- Gépészmérnöki MSc levelező épületgépészet: Együttműködési megállapodás
- Ipari termék és formatervező mérnöki BSc (Aláíró: Vasvári Gyula Ferenc): Együttműködési megállapodás
- Környezetmérnöki BSc: Együttműködési megállapodás
- Környezetmérnöki 2 hetes: Fogadónyilatkozat, Hirdetmény, Tájékoztató
- Környezetmérnöki 4 hetes: Fogadónyilatkozat, Hirdetmény, Tájékoztató
- Mérnökinformatikus: Együttműködési megállapodás
- Műszaki FOKSZ - gépészet specializáció 1 - általános gépészet (Aláíró: Vasvári Gyula Ferenc): Együttműködési megállapodás
- Műszaki FOKSZ - gépészet specializáció 2 - komfortgépészet (Aláíró: Dr. Cakó Balázs): Együttműködési megállapodás
- Műszaki FOKSZ - Elektrotechnika-Elektronika specializáció
- Villamosmérnöki - Együttműködési megállapodás
- Igazolás nyelvi követelmény teljesítéséhez
- Certificate of fullfiling foreign language requirements
Egyéb nyomtatványok
- Adatváltozás bejelentő
- Akkreditációs jegyzőkönyv
- Átjelentkezési kérelem
- Hallgatók tanulmányi feladatainak beadása az oktató felé elektronikus úton
- Jelentkezési lap szakmai vizsgára
- Jelentkezési lap részismereti tanulmányok folytatása céljából
- Jelentkezési lap vendéghallgatói jogviszony létesítése céljából
- Konzultációs igazolás
- Meghatalmazás
- Visszafizetési kérelem
- English, Hungarian and German Courses Autumn 2021
- English, Hungarian and German Schedule Autumn 2021
- Műszaki Szaknyelvi Központ órarend 2021-2022 ősz angol nyelv
- Műszaki Szaknyelvi Központ órarend 2021-2022 ősz német nyelv
- Előzetes befogadási nyilatkozat külföldön szerzett tanulmányi kreditek beszámításához (mobilitás)
- Kérelem hallgatói jogviszony szünetelésére (passziválás) a beiratkozás félévében
(Mobilitási ablak )
A hallgatók a képzésük harmadik szemeszterétől a képzés várható befejezését megelőző félévig bekapcsolódhatnak nemzetközi partneregyetemeink részképzéseibe. A Kar számos partneregyetemmel áll mobilitási kapcsolatban (https://mik.pte.hu/nemzetkozi-kapcsolatok-terkep), így a mobilitásban minden – a feltételeket egyébként teljesítő – hallgató részvételét támogatjuk. A partneregyetemen felvenni kívánt kurzusokat a kiutazás megkezdése előtt a szakfelelőssel egyeztetni szükséges, majd a Tanulmányi és Kreditátviteli Bizottság előzetes befogadó nyilatkozata esetén a külföldön teljesített kurzusok a hazai tanulmányokba beszámítanak. A mobilitás további részleteiről a kari Erasmus szabályzat rendelkezik.
Útmutató ERASMUS kreditbefogadtatási kérelmek elbírálásához
A PTE TVSZ 54. fejezet alapján Erasmus résztanulmányokat folytató hallgató kérheti a Kar partnerintézményeiben vagy szakmai gyakorlaton teljesített tanulmányainak a beszámítását.
A kreditbefogadtatás lépései:
1. A formanyomtatvány („AkkreditációsJegyzőkönyv”) elérhető a kar honlapján. (Hallgatóknak-Nyomtatványok menüpontban)
2. Kitöltést követően, a megjelölt dokumentumokkal együtt kell eljuttatni az illetékes Szakfelelőshöz
3. A Szakfelelős véleményezése alapján a Kredit Átviteli Bizottság (KÁB) dönt a kreditek átvételéről.
4. A KÁB döntését követően a Tanulmányi Osztály rögzíti a Neptun rendszerben a befogadott tárgyakat.
További kérdés esetén forduljon Somfai Réka nemzetközi koordinátorhoz (somfai.reka@mik.pte.hu).
Részletszabályok:
TVSZ 54. § (1) Az Egyetem hallgatói a KÁB-tól kérhetik a más magyarországi vagy külföldi felsőoktatási intézményben teljesített tanulmányaik képzésük részeként történő elismerését. Az Egyetem hallgatói szintén a KÁB-tól kérhetik a teljesített szakmai gyakorlatuk tantervüknek megfelelő elismerését. Annak a hallgatónak, aki ösztöndíjasként külföldi felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányokat, ezen tanulmányai elismertetése iránti kérelmét az ösztöndíjjal érintett félévet közvetlenül követő félév utolsó napjáig be kell nyújtania a KÁB-hoz. Az ösztöndíjasként külföldi felsőoktatási intézményben teljesített és elismerni kért valamennyi tantárgyat a KÁB-nak el kell ismernie legalább szabadon választható tantárgy teljesítéseként, feltéve, ha adott tantárgy a hallgató Tanulmányi Szerződésében, illetve az ennek megfelelő okiratban rögzített módon a hallgató szakmai képzésébe illeszkedik.
(2) Egy adott ismeretanyag elsajátításáért egy alkalommal adható kredit. A kredittel elismert tanulmányi teljesítményt – ha annak előfeltétele fennáll – bármelyik felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányok során el kell ismerni, függetlenül attól, hogy milyen felsőoktatási intézményben, milyen képzési szinten folytatott tanulmányok során szerezték azt. Az elismerés – tantárgy (modul) előírt kimeneti követelményei alapján – kizárólag a kredit megállapításának alapjául szolgáló tudás összevetésével történik. El kell ismerni a kreditet, ha az összevetett tudás legalább hetvenöt százalékban megegyezik. A KÁB a korábbi tanulmányokat, az előzetesen megszerzett tudást és munkatapasztalatokat tanulmányi követelmény teljesítéseként elismerheti. Amennyiben a hallgató a KÁB által kredittel elismert tanulmányi teljesítmény előfeltételeit még nem teljesítette, vagy kreditátvitellel nem ismertette el, az elismert kreditet a TR-ben akkor lehet jóváírni, ha a hallgató az előfeltételek teljesítéséről szóló igazolást a Tanulmányi Osztályon bemutatta.
(3) Ha a tantervben előírt követelményeket a hallgató már korábban elsajátította, és ezt hitelt érdemlő módon igazolja, azokat nem kell ismételten teljesítenie, hanem kérheti azok elismertetését a KÁB-tól.
(4)A hallgató a tanulmányi követelmény teljesítésének elismertetését a tantárgyfelvételi (kurzusfelvételi) időszak végéig kérheti. A tantárgyfelvételi (kurzusfelvételi) időszak végét követően benyújtott kérelmet a KÁB jogosult – a határidő elmulasztására hivatkozva – érdemi vizsgálat nélkül elutasítani. Abban az esetben, ha a hallgató az általa elismertetni kívánt tantárgyra a tanterv szerint épülő tantárgyat az adott félévben még fel kívánja venni, úgy az egyes karok által a jelen Szabályzat mellékleteiben meghatározott egyedi benyújtási határidők az irányadóak. Amennyiben a hallgató adott tantárgyat nem abban a félévben kívánja elismertetni, amely félévhez adott tantárgy a hallgató ajánlott tanterve szerint tartozik, a kari Tanulmányi Osztály köteles a hallgatót figyelmeztetni ennek lehetséges következményeiről. A KÁB dönt arról, hogy a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény rendelkezései alapján kiadott bizonyítványokat, illetve okleveleket a hallgató jelen képzésében milyen feltételek mellett, hány kredittel számítja be. Az ismeretek összevetését kérelemre el kell végezni, függetlenül attól, hogy a hallgató a korábbi oklevél megszerzéséért folytatott tanulmányai során kreditrendszerű képzésben vagy nem kreditrendszerű képzésben vett részt.
9. § (1) Az átjárhatóság koordinálására, valamint az ismeretanyagok egyenértékűségének vizsgálatára Kari Kreditátviteli Bizottságot (továbbiakban: KÁB) kell létrehozni. A kar képzési területenként, vagy szakonként különböző bizottságokat hozhat létre. (2)102 A KÁB legalább 4 tagból áll. Tagjait a szakfelelős(ők), illetve a dékán javaslata alapján a Kari Tanács választja. A bizottságban az 50 %-os hallgatói részvételt szavazati joggal biztosítani kell. A KÁB hallgató tagjait a hallgatói részönkormányzat elnökének javaslatára a Kari Tanács választja.
(3) A KÁB a hallgató írásbeli kérelmében foglaltak, a vonatkozó jogszabályok és az egyetemi szabályzatok alapján dönt. A kérelemhez mellékelni kell a tanulmányok elvégzését igazoló leckekönyvet, okiratot, illetve iratot, igazolást vagy azok hitelesített másolatát, továbbá a tantervi egységek hitelesített leírását, illetve tematikáját.
(4) A KÁB azon szakok esetében rendelkezik döntési jogkörrel, amely szakokért a kar a felelős.
(5) A KÁB – intézményközi megállapodás hiányában – köteles kikérni a kérelemmel érintett tanulmányokért szakmailag felelős tantárgyfelelős véleményét.