PTE Dr. Jakab Ferenc Proof of Concept (PoC) Alap

Pályázati cél:

Egyetemen létrejövő szellemi termékek gazdasági hasznosítása, piacra juttatása, hasznosításának megkönnyítése. Elsődleges célja a termékvalidáció és termékfejlesztés támogatása.

Pályázati beadási határidő: 2024. április 30.

Bővebb tartalom

PTE Dr. Jakab Ferenc Proof of Concept (PoC) Alap

Pályázati beadási határidő: 2024. április 30.

Követelmények:

A program keretében támogatható tevékenységek különösen:

• Ötletvalidációhoz kapcsolódó költségek, piackutatás
  • Proof of Concept (igazoló) kísérletek végzése; ehhez kapcsolódó anyag- és fogyóeszköz beszerzés (bérköltség csak indokolt esetben)
  • Prototípus-fejlesztés
  • Külső szakértők megbízása üzleti-hasznosítási modell kidolgozására, piacelemzésre, piacfókuszálásra
  • Külső szolgáltatások igénybevétele (pl.: szoftverfejlesztés, rapid prototyping, analitikai szolgáltatások stb.)

A Támogatás maximális összege a benyújtott projekt jellegétől függően:

1. PoC Idea - 3 millió Ft

Támogatás célja: kutatási ötlet igazolása

2. PoC Projekttámogatás - 10 millió Ft

Támogatás célja: már meglévő szellemi alkotás, technológia validációja, prototípus fejlesztés, TRL szint növelés (lsd. TRL útmutató link lent)

3. PoC PRO - 20 millió Ft

Támogatás célja: sikeresen lezárt korábbi PoC eredmény vagy legalább TRL4-es szintű technológia (TRL 4: az alfa prototípus laboratóriumi tesztelése, az összetevők és az eljárások validálása) TRL 5-6 szintre emelése (TRL 5: Kis skálán működő prototípus, az integrált vagy félig integrált rendszer laboratóriumi tesztelése, TRL 6: Nagy skálájú prototípus elkészítése, tesztelése és hitelesítése. A TRL 6 jelenti a mérnöki fejlesztés kezdetét) vagy alkalmassá tétele tőkebefektetésre.

Hasznos linkek:
PTE Dr. Jakab Ferenc Proof of Concept pályázat