MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj

Pályázati cél: kiemelkedő minőségű tudományos munka megírásának vagy azzal egyenértékű, kutatási témában létrehozott alkotás elkészítésének, valamint az MTA doktora cím elnyerésére irányuló felkészülésnek elősegítése. A pályázat valamennyi tudományterületen, illetőleg tudományágban benyújtható.

Pályázati beadási határidő:

• Elektronikusan: 2024. március 8. 12:00 (közép-európai idő szerint)
  • Postán: 2024. március 18.

Bővebb tartalom

MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj

Pályázat beadási határidő:

• Elektronikusan: 2024. március 8. 12:00 (közép-európai idő szerint)
  • Postán: 2024. március 18.

Követelmények:

Az ösztöndíjra pályázhat az a felsőfokú végzettséggel rendelkező személy, aki

• magyar állampolgár, vagy határon túli magyar kutató,
  • a pályázat benyújtásakor PhD, vagy azzal egyenértékű tudományos fokozatot igazoló doktori oklevéllel rendelkezik, illetve ha ekkor még nem rendelkezik azzal, de már az egyetem doktori tanácsának a fokozat odaítéléséről szóló döntése megtörtént, akkor ezt a tényt igazolja,
  • a pályázat benyújtásakor még nem szerzett MTA doktora címet,
  • a pályázat benyújtási határidejének időpontjáig a 45. életévét még nem töltötte be.
  • kutatásait magyarországi tudományos intézményben (felsőoktatási intézményben, kutatóintézetben, egyéb tudományos kutatóhelyen) kívánja végezni, és ehhez az intézmény fogadókészségéről szóló nyilatkozattal rendelkezik.

Pályázni a Bolyai elektronikus pályázati rendszer használatával lehet, amely 2024. február 7-től az alábbi internetes helyen érhető el:

Bolyai János Kutatási Ösztöndíj elektronikus ügyintézői felülete (mta.hu)

A pályázatot magyar nyelven kell benyújtani.

Pályázat mértéke:

250.000 Ft/hó

Az ösztöndíj határozott időre (3, 2 vagy 1 évre) szól, és legfeljebb két alkalommal nyerhető el. Aki korábban egy alkalommal már részesült Bolyai ösztöndíjban, az abban az esetben nyújthat be újabb pályázatot, ha az első ösztöndíjas ciklusának záró kutatási jelentése "kiemelkedő" vagy "jó" minősítésű volt.

Nem részesülhet Bolyai ösztöndíjban a pályázó, ha az ösztöndíjas időszak alatt más magyar állami és/vagy nemzetközi forrásból származó, saját személyi juttatásának kifizetésére felhasználható kutatói ösztöndíjjal is rendelkezik (ez alól kivételt jelent a Bolyai ösztöndíj kiegészítését célzó NKFIH ÚNKP Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj).

Hasznos linkek:

Bolyai_palyazati_felhivas_2024_JAV.pdf (mta.hu)

Pályázat a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának elnyerésére 2024-ben | MTA

Bolyai János Kutatási Ösztöndíj elektronikus ügyintézői felülete (mta.hu)