HU-RIZONT Nemzetközi Kiválósági Kutatási Együttműködési Program

Pályázati cél: A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett pályázat célja a magyar kutatók nemzetközi együttműködésének elősegítése. A program 24-36 hónap időtartamú, magyar kutatók által vezetett nemzetközi kutatási projekteket támogat, melynek maximális pályázható keretösszege 400 millió Ft.

Pályázati beadási határidő: 2024. július 05.

Bővebb tartalom

HU-RIZONT nemzetközi kiválósági kutatási együttműködési program

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett pályázat célja a magyar kutatók nemzetközi együttműködésének elősegítése. A program olyan nagyléptékű, magyar kutatók által vezetett nemzetközi kutatási projekteket támogat, amelyek magyar szempontból fontos társadalmi és gazdasági kihívások megoldására irányulnak, a magyar ipar versenyképességét fokozzák.

A program keretében külföldi kutatóhelyek és kutatók nemcsak Európából, hanem a világ bármely országából bevonhatók. Az elnyerhető támogatás a kutatás-fejlesztési projektek teljes költségvetését, tehát a magyar intézmények és a társult partnerekként bevont külföldi résztvevők költségeit egyaránt fedezi.

A projektre igényelhető összeg min. 100 millió Ft és max. 400 millió Ft.

A pályázat időtartama minimum 24, maximum 36 hónap.

Pályázat beadási határidő: 2024. július 05.

Követelmények:

A projekt keretében a támogatást igénylőnek legalább két különböző országbeli kutató-tudásközvetítő intézménnyel (tipikusan kutatóintézet vagy felsőoktatási intézmény) kell együttműködnie.

Az alábbi fókuszterületek keretében nyújthatók be támogatási kérelmek:

I. Az egészséges élet megőrzését szolgáló megelőző, gyógyító és ellátó rendszerek támogatása fókuszterületen belül az alábbi tématerületekre:

1. egészségmegőrző, betegségmegelőző fejlesztések,
  2. időskori életminőség javítása,
  3. innovatív diagnosztikai és gyógyító beavatkozások és terápiák (gyógyszerkutatás, immunológia, orvostechnikai eszközök és műszerek fejlesztése).

II. A gazdaság zöld átmenetének és a körforgásos gazdaság kialakításának támogatása fókuszterületen belül az alábbi tématerületekre:

1. agrár innovációk és vízgazdálkodás, természeti katasztrófák és extrém időjárási körülményekkel szembeni hatékony védekezés,
  2. az energiatakarékosság növelése, a tiszta energiára való átállás felgyorsítása, saját energiahordozók kiaknázása,
  3. fenntartható és intelligens mobilitás.

III. A gazdaság és társadalom digitális átállásának támogatása fókuszterületen belül az alábbi tématerületekre:

1. fejlett kiberbiztonsági projektek és megoldások,
  2. mesterséges intelligencia, kvantumtechnológia,
  3. intelligens hálózatok, autonóm rendszerek.

Támogatható tevékenységek:

1. Önállóan támogatható tevékenységek

• I. Alapkutatás
  • II. Alkalmazott kutatás
  • III. Kísérleti fejlesztés

2. Önállóan nem támogatható tevékenységek

• IV. Kutatás-fejlesztési projektet támogató tevékenységek (tájékoztatás, iparjogvédelem, publikálás, piacra jutás, rezsi, kiállítás és konferencia részvétel, közbeszerzés, utazási tevékenység)

Hasznos linkek: https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/hu-rizont-nemzetkozi-kivalosagi-kutatasi-egyuttmukodes-2024-123-hu-rizont#schedulerMain