„Az én Pollackom” hallgatói pályázat - eredmények

Az első éves PMMIK-s hallgatónak kiírt „Az én Pollackom” pályázatra beérkezett írásokat elbírálta a kar vezetősége és alábbi sorrendet állította fel:

1. helyezett:    Fekete Veronika
  2. helyezett:    Szalai Balázs
  3. helyezett:    Hegedüs Bettina és Bera Péter

Első helyet szerzett a PTE-PMMIK, Team ORCA csapata a spanyolországi Solar Race-en!

A Solar Race Európa legnagyobb fogyasztási versenye, amelyet az elmúlt hétvégén rendeztek a spanyolországi Cartagena-ban. A PTE-PMMIK csapata a hidrogénes kategóriában 1. helyet szerzett, megdöntve a rotterdami Shell Eco-Marathonon elért eredményét. A csapat a Solar Race-en, az e-ORCA nevű járművel, az akkumulátoros (plug-in electric) kategóriában is indult, ahol a hihetetlen 2250 km / 1 liter benzinnek megfelelő fogyasztással szerepelt!

Állásajánlat - (gépészmérnök

Betöltendő pozíció: HŰTÉSTECHNIKAI GÉPÉSZMÉRNÖK (gépészmérnök – hűtéstechnika‐kalorikus gépek szakirányúvégzettséggel).

Munkavégzés helye: Pécs.

Készíts lámpát!

Csatlakozz a kísérleti műhelyhez Te is. Lehetőséget kapsz, hogy terveidet ne csak papíron álmodd meg, hanem a gyakorlatban is megvalósítsd elképzeléseidet. A feladat egy lámpa megtervezése és kivitelezése. A tíz legígéretesebb ötletet a tanszék megtámogatja egy nyers lámpa szettel!