ADJ ARCOT A HÁZNAK! - Hallgatói ötletpályázat

A Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. hallgatói ötletpályázatot ír ki a A Zsolnay Kulturális Negyed E78 épület és a kapcsolódó Pirogránit udvar arculatának kialakítására. Az ötletpályázaton részt vehet a Pécsi Tudományegyetem – Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar, Művészeti Kar, Bölcsészettudományi Kar – Kommunikáció – és Médiatudományi Tanszék valamennyi hallgatója önállóan, vagy munkacsoportokat alkotva.

Pótpályázati felhívás Erasmus szakmai gyakorlatra a 2012-2013-as tanévre

Az Európai Unió LLP/ERASMUS programjának keretében a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai kara pótpályázatot hirdet európai intézményekben, vállalatoknál szakmai gyakorlat folytatására.

A szakmai gyakorlat időtartama:
min. 3 hónap – max. 12 hónap

Gyakorlat centrikus, műhely alapú oktatás

A tavalyi év második szemeszterében rendhagyó kurzus részesei lehetett az Építőművész MA képzés diákjai. Feladatul a Kísérleti műhely elnevezésű tantárgy keretein belül, egy szék megtervezése és kivitelezése volt a feladatuk. A tárgy formálásának kiinduló eleme a tetőléc volt. A diákok csupán ezt és egy másik anyagot használhattak fel kísérleti bútoraik megalkotása során.

Gyakorlat centrikus, műhely alapú oktatás

Sort Your Trash Can Nemzetközi Design Pályázat

The average Dane generates about 624 kg. of waste per year and only 12% of their daily waste is recycled. Denmark’s largest waste mangement company, Vestforbrænding, wants to increase this amount. By sorting our trash we can reduce our overall solid waste significantly, and many waste handlers already have the facilities to start recycling more resources. Vestforbrænding believes that people are much more inclined to sort their trash if a waste bin is placed close to their house, but having a large waste container just next to your kitchen window isn’t ideal picture of a home. So to bring a stylish element to the act of recycling, Vestforbrænding is inviting inspired creatives to design user-friendly sorting-can in their Sort Your Trash Can design competition. Entries will be accepted until October 28, 2012 and the winning design will receive 5000 Euros!

Sort Your Trash Can Nemzetközi Design Pályázat

UNITED FUTURE ZIP

A designologist lab UNITED FUTURE, azaz UF programának célja, hogy felhívja a figyelmet – a design és a kreativitás meghatározó szerepén keresztül – a fenntartható fejlődés fontosságára, az élhető és élhetőbb környezet kialakításának lehetőségeire, a társadalmi felelősségvállalásra.

UNITED FUTURE ZIP