Tudományos Diákköri Konferencia Hét Eredményei

A PTE Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar Tudományos Diákköri Tanácsa 2011. november 28. – december 2. között rendezte meg a KARI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA HETÉT.

Magyar-Amerikai Vállalkozási Ösztöndíj Alap

A Magyar-Amerikai Vállalkozási Ösztöndíj Alap (Hungarian-American Enterprise Scholarship Fund - HAESF) USA-beli szakmai gyakorlatokat, mester- vagy posztgraduális képzéseket támogat gazdasági és tudományos területen.

Pályázat 10 napos olaszországi tanulmányútra

A Magyar Ösztöndíj Bizottság Irodája közzéteszi az olasz Külügyminisztérium pályázati felhívását. A magyar-olasz oktatási és tudományos munkaterv jelenleg érvényben levő 1.1.2. pontja alapján lehetőség van összesen 8 magyar szakember (egyetemi oktató, klinikai vagy kutatóintézeti munkatárs valamint könyvtáros) 10 napos olaszországi tanulmányútjára.
A tanulmányút kizárólag olasz állami intézményben valósítható meg.

TDK Témajavaslat 2011.

(témavezető: Várhegyi András, MECSEK-ÖKO Zrt., MECSEKÉRC Zrt.)

TDK Témajavaslat 2011.

(témavezető: Várhegyi András, MECSEK-ÖKO Zrt., MECSEKÉRC Zrt.)

Pályázat az EUROSTARS Programban való magyar részvétel támogatására

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség pályázatot hirdet a EUROSTARS Programban való magyar részvétel támogatására, az NFÜ és az EUREKA Titkárság közös nemzetközi kutatás együttműködési programja keretében.

A pályázatok végső beadási határideje: 2013. november 30.

Felhívás nyári egyetemi kurzus szervezésére

A Balassi Intézet Magyar Ösztöndíj Bizottság Irodája pályázatot hirdet 2012. évi nyári egyetemi kurzusok szervezésére és lebonyolítására a magyar mint idegen nyelv, hungarológia és ún. tematikus kurzusok témakörben.
A pályázatok beérkezési határideje: 2012. január 12.

Project presentation

Investigation and analysis of historical structures - Project presentation

Date: December 9th. 2011.

Location: Osijek, Croatia

Pollackosok Junior Prima Díja

November 25-én a Művészetek Palotájában tíz fiatal vehette át a Junior Prima Díjat építészet és építőművészet kategóriában köztük Csizmadi Péter DLA a PTE PMMIK Breuer Marcell Doktori Iskola végzett és László Zsolt a Doktori Iskola jelenlegi hallgatója.