Megjelent a TEMPUS IV. 2011-es pályázati felhívása

Az Európai Bizottság Oktatási és Kulturális Kulturális Főigazgatósága megjelentette a TEMPUS IV program ötödik pályázati felhívását. A TEMPUS 1990 óta működik, célja, hogy az Európai Unió partnerországaiban megvalósuló társadalmi és gazdasági reformtörekvéseket támogassa a felsőoktatási rendszereik modernizálásával.

HOLCIM magyar különdíjat kapott Ifj. Dr. Kistelegdi István

A Holcim Awards for Sustainable Construction építészeti világverseny hazai pályázatainak első díjátadó ünnepségét tartották november 3-án a Svájci Nagykövetségen. A világversenyre beérkezett több mint 6000 pályázat összesen 32 magyar építészeti projektje közül választotta ki a zsűri a három legjobb magyarországi tervet. A három nyertes egyike Ifj. Kistelegdi István  „RATI – plusszenergia gyár-, üzem,- és irodaépület”  pályázata, mely a greenfactory-épületek energiatakarékosságának növelésére tesz javaslatot az energiafogyasztás minimalizálása és az környezeti energia maximalizálása révén.

A Holcim Awards for Sustainable Construction építészeti világverseny hazai pályázatainak első díjátadó ünnepségét tartották november 3-án a Svájci Nagykövetségen. A világversenyre beérkezett több mint 6000 pályázat összesen 32 magyar építészeti projektje közül választotta ki a zsűri a három legjobb magyarországi tervet. A három nyertes egyike Ifj. Kistelegdi István é „RATI – többletenergia gyár és irodaépület” pályázata, mely az irodaépületek energiatakarékosságának növelésére tesz javaslatot a hőveszteség minimalizálása révén.

Figyelem!

Kedves Környezetmérnök Hallgatók! A héten a titkárnőnk hiányzik,ezért kérlek benneteket,akinek kötelező az ökoindustria kirándulás( III-IV. évfolyamos hallgatók),jelentkezzen Drégelyi-Kiss Gabriellánál! (személyigazolvány szám szükséges)

Külföldi tanulmányi ösztöndíj

Pályázat Erasmus Mundus ösztöndíj elnyerésére. Az ösztöndíj külföldi mesterképzésen való tanulmányok folytatására ad lehetőséget gépészmérnök és villamosmérnök hallgatóknak.

Magyar-Izraeli Ipari Kutatás-fejlesztési Co-funding Együttműködési Pályázat (TET_IL)

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség pályázatot hirdet a kétoldalú magyar-izraeli Tudományos és Technológiai Együttműködésben (TÉT) folyó ipari kutatás-fejlesztési projektek támogatására, az NFÜ és az izraeli MATIMOP-Israeli Industry Center for R&D közös nemzetközi kutatás együttműködési programja keretében.

A pályázatok beadási határideje: 2011. december 20.

A Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar és az Eszéki Josip Juraj Strossmayer Egyetem Építőipari Kar tisztelettel meghívja a Helyiségek, épületek légtömörségének vizsgálata energetikai és hőérzeti szempontból c. projekt nyitórendezvényére és a hozzá kapcsolódó nemzetközi konferenciára.

Időpont: 2011. november 7. 14.00-18.30.
Helyszín: PTE PMMIK A019-es terem

Tettekkel az ötletekért

A Körber AG és a Hauni az NIT-val (Northern Institute of Technology Management) ösztöndíj programot hirdet.