A PTE PMMIK hallgatóinak eredményes részvétele a XXXII. OTDK-n NTP-OTDKR-14-0053 sz. pályázatról

A PTE (akkor még Pollack Mihály) Műszaki és Informatikai Kara 2015. január 23-i határidővel pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt,  Nemzeti Tehetség Program keretében megjelent  „ A tehetséges hallgatók XXXII. OTDK-n történő részvételének támogatása” c. pályázati felhívásra. A pályázati program célja szerint a támogatás a XXXII. OTDK-ra nevezett hallgatók nevezési díjának és részvételi költségének kifizetéséhez ad segítséget, csökkentve ezzel az intézmények anyagi terheit.

A PTE MIK 21 hallgatója 21 pályamunkával 3 szekcióban nevezett a XXXII. OTDK-ra:

• Műszaki Tudományi Szekció: 4 fő 4 dolgozat
  • Informatika Tudományi Szekció: 12 fő 11 dolgozat
  • Művészeti és Művészettudományi Szekció: 5 fő 6 dolgozat

A 3 szekció ülése az alábbi helyszíneken és időpontokban került megrendezésre:

• Műszaki Tudományi Szekció: Óbudai Egyetem 2015. március 25-27.
  • Informatika Tudományi Szekció: Szegedi Tudományegyetem 2015. április 16-18.
  • Művészeti és Művészettudományi Szekció: Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola 2015. április 8-10.
Hallgatóink 2 db II. és 3 db III. helyezést értek el:

Műszaki Tudományi Szekció:

• II. helyezést ért el Katona Ádám László: Épület aerodinamikai modellkísérletek méréses igazolása c. dolgozatával az Építés és épületszerkezet 1. tagozatában. Konzulensek: Dr. ifj. Kistelegdi István és Háber István Ervin.
  • III. helyezést ért el Galambos Gábor: Külszíni fejtésű bányagép tartószerkezetének felújítása és próbaterhelése c. dolgozatával az Építés és épületszerkezet 2. tagozatában. Konzulens: dr. Vanya Csilla,
  • Gergely Dániel Zoltán: Fűtéshálózatok csőátmérőjének optimalizálása c. dolgozatával az Épületgépészet tagozatban. Konzulens: Baumann Mihály, valamint Senasi Diana: Origami – új mozgalom az építészetben c. dolgozatával az Építészet és építészettörténet – kortárs építészet tagozatban. Konzulens: dr. Széll Attila Béla.

Művészeti és Művészettudományi Szekció:

• II. helyezést ért el  Rév Bence: Észrevétlen tanulás – beszédmentes oktatás c. dolgozatával az Építészet témakör Művészeti alkotások tagozatában. Konzulens: Dr. Tamás Anna Mária.
  • Művészeti és Művészettudományi Szekció: 1 db II. helyezés

Az elnyert 509.000 Ft támogatás - melyet ez úton is köszönünk - csaknem teljes mértékben fedezte a hallgatók nevezési díját és részvételi költségét.

Hallgatóink és konzulenseik eredményeihez szeretettel gratulálunk, további sikeres szakmai munkát kívánunk!