Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

BESZÁMOLÓ A PTE MIK TDK munkájának támogatása c. NTP-HHTDK-17-0021 sz. pályázatról

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt, a Nemzeti Tehetség Program keretében megjelent „A Hazai Tudományos Diákköri műhelyek támogatása” c. 2017-es pályázati felhívásra.

Az elnyert támogatás összege 1.750.000 Ft, mely jelentősen segítette a kari TDK műhelyek tudományos munkáját és a kari TDK Konferencia megrendezését.

A támogatás felhasználásával került megrendezésre 2017. december 7-11 a kari Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia. A rendezvény alatt 4 szekcióban 27 szerző 23 dolgozata került bemutatásra, melyek elkészítéséhez 19 konzulens adott segítséget. A pályaművek közül a legsikeresebbeket jelölték a következő OTDK-n való részvételre.

Az elhangzott előadások rövid ismertetője, az előadók, konzulensek és a zsűri tagjainak neve, valamint a szekciók programja és helyszíne egy rezümé-kötetben került kiadásra, mely elektronikusan is elérhető az érdeklődők számára.

A tudományos műhelyekben egyéni és csoportos kutatómunka zajlott, melyhez a pályázat segítségével irodaszereket, a munka technikai feltételeinek javításához papírvágógépet, az adattároláshoz pendrive-okat sikerült beszerezni.

A pályázati keret lehetőséget adott két külföldi oktató és két hazai vállalati szakember által tartott előadás megszervezésére, melyek által az érdeklődő közönség nemzetközi kitekintést is nyerhetett építészeti, informatikai és környezetvédelmi témákban.

A támogatás segítségével jutottak el a PTE MIK tehetséges hallgatói hazai és nemzetközi konferenciákra, workshop-okra, valamint tanulmányutakra. Gépészmérnök hallgatóink a XII. Gépészeti Szakterületek Hallgatói Konferenciáján vettek részt, építész hallgatóink a Római Magyar Akadémia által kiírt verseny házi fordulóján való eredményes szereplésükért meghívást nyertek a Hungarian Cubes Workshop-ra Rómába, ahol nemzetközi együttműködésben elkészített alkotásaik kiállításra is kerültek.

Cégeknél tett tanulmányutakra és szakmai látogatásokra is sor került. Az eredményes TDK hallgatóknak a Budapesten, a Kőrös Consult Kft.-nél volt lehetőségük kutatási témájuk prezentálására, a céggel való ismerkedésre. Villamosmérnök hallgatóink a Philips Lighting Hungary Kft.-nél, Tamásiban jártak szakmai látogatáson.

A TDK kutatóműhelyei továbbra is várják azokat az érdeklődő hallgatókat, akik a tantervi ismereteknél többre vágyva szívesen vesznek részt tudományos kutatásokban, elmélyítve ezzel ismereteiket a számukra legérdekesebb szakterületen.

A kar TDK munkájához további sikereket kívánunk!