TDK - Inspiráció

Az OMDK 2013-as országos versenyén az Építész szekcióban 1. helyezést elért hallgatónk ajánlása

Kitüntetett Pollackos

Ünnepi Szenátusi Ülésen, 2013. november 7-én a Pécsi tudományegyetem Rektora és Szenátusa Professor Emeritus címet és arany kitűzőt adományozott 2013. november első napjától Kovács György professzornak, a Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar egyetemi tanárának - a nemzetközileg is kimagasló tudományos, szakmai valamint tartósan magas színvonalú oktató munkája elismeréseként.

Erdős Pál Fiatal Kutatói Ösztöndíj a konvergencia régiókban

Pályázati felhívás a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal általa TÁMOP 4.2.4. A/2-11-1-2012-0001Nemzeti Kiválóság Program - Hazai hallgatói, illetve kutatóiszemélyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése konvergencia program c. kiemelt projekt keretében meghirdetett kutatói ösztöndíjprogramhoz

Nyílt nap a Pollackon!

2013. november 22-én 10:00 órakor tartjuk őszi nyílt napunkat!

Hallgasd meg szakjaink bemutatkozását!

Ismerd meg oktatóinkat és kérdezz hallgatóinktól!

Járd be velünk az Kar termeit, laborjait, közösségi tereit!

Próbáld ki hallgatóink fejlesztéseit!

Gyere el!

Ne hagyd ki!

Tájékozódj és regisztrálj a Pollack Felvi weboldalán!

DR. CARD INNOVÁCIÓS DÍJ ÉS DR. CARD INNOVÁCIÓS PROGRAM - PÁLYÁZATI KIÍRÁS

Pályázat témája

A Dr. Card díjazza a legtehetségesebb fiatal magyar fejlesztőket.

A Dr. Card Innovációs Díj egy pályázat, amelyben felsőoktatási intézmények hallgatói vehetnek részt. A pályázaton valamilyen újszerű, tömegek által felhasználható „alkalmazás” (applikáció) specifikációjának benyújtásával lehet indulni.

A jelen és a jövő informatikus szakemberei számára írtak új tananyagokat a Pécsi Tudományegyetemen.

2011 áprilisában helyezték üzembe az ország legnagyobb teljesítményű szuperszámítógépét Pécsett, Debrecenben, Szegeden és Budapesten. Ezt követően pécsi kezdeményezésre indult el a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és az Óbudai Egyetem összefogásában egy olyan konzorcium létrehozása, amelyben a három egyetem olyan tananyagok kifejlesztését tűzte ki célul, amelyek többek között a szuperszámítógép felhasználására is irányulnak.