Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Code to Give karitatív ötletverseny

Szeretném felhívni a figyelmüket az Morgan Stanley által szervezett Code to Give karitatív ötletversenyre, amelyre programozni tudó hallgatókat és friss diplomásokat várnak. 

Az angol nyelvű ötletverseny során a diákok a Salva Vita Alapítvány munkáját segíthetik szakmai tudásukkal.

„Házat, de gyorsan!” pályázat

Hamarosan elkezdődik az őszi szemeszter és már érkeznek az első pályázatok a „Házat, de gyorsan!” címmel kiírt építészeti ötletpályázatra.

Tanévnyitó Ünnepség

Meghívó A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara tisztelettel meghívja Önt a 2022/23-as tanév Tanévnyitó Ünnepségére.

Építész stúdió álláslehetőség

Fónagy Dóra építész stúdió számos építészeti / belsőépítészeti projektjeit integráltan tervezi más építész stúdiókkal (Csillag Tibor Stúdió, Paradigma Ariadné). Ezekbe a projektekbe szeretnék megerősíteni a csapatot új építész / designer munkatárssal napi 8 órás munkakörben.

Pályázati felhívás

A Pécsi Tudományegyetem Közhasznú Alapítvány a személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásából származó, 2020/21. évi bevételeinek felhasználására az alábbi pályázati felhívást teszi közzé a PTE szakmai tevékenységének fejlesztéséhez, korszerűsítéséhez, a kiemelkedő szakmai eredményeket felmutató oktatók, kutatók, hallgatók, egyetemi munkatársak és egyéb szervezeti egységek egyetemi feladatainak támogatásához.

Stanisław Lem European Research Prize (Lem Prize)

We cordially invite young scientists at your institution to take part in the second edition of the  international competition for Stanisław Lem European Research Prize, organized by the Wrocław University of Science and Technology in Wrocław, Poland.

SIEMENS a PTE-MIK-en!

A SIEMENS és a PTE-MIK szabadon választható tantárgyat indít 7. féléves villamosmérnök hallgatók részére.

50 éves a gépészmérnökképzés a PTE-n – már mester szintű programokkal is

Az épületgépész és a szilikátgépész szak megalapításával indult öt évtizeddel ezelőtt Pécsett a Pollack Mihály Műszaki Főiskolán a gépészmérnökképzés, amely a magas szakmai színvonal és az erős gyakorlati oldal miatt rövid idő alatt az ország minden részéből vonzotta a mérnökpályát választókat.