Hallgatói pályázat - Tervezd meg Te a jövő kollégiumát

Új városrész születik az észak-csepeli és dél-pesti területen a Déli Városkapu Fejlesztési Program keretében.
Legyél Te is alkotótársa az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb mértékű budapesti városrész fejlesztésének!
A pályázat összdíjazása 1.000.000 Ft.

Tanulástechnika képzés

Vannak időszakok egy egyetemi hallgató, vagy bárki életében, amikor egyszerűen nem megy a tanulás, nem sikerül egy információ befogadása, egy anyag, tanulmány feldolgozása, ismereteinek elsajátítása. Sok esetben ér el mindenkit a „ráérünk majd ekkor-, vagy akkor tanulni, foglalkozni vele” érzés. A tanulástechnika egyszerű és hatékony módszereivel elkerülhetők ezek az időről időre visszatérő nehézségek.

Duális képzési ismeretek képzés

A mai folyamatosan változó oktatási és képzési rendszerben, rendszerekben nehéz eligazodni. Mi a különbség a felnőttoktatás és felnőttképzés vagy a felsőoktatási szakképzés és az emelt szintű szakképzés között. Hasonló szavak, mégis teljesen más jelentéstartalommal bírnak. Mit takar az OKJ, az SZVK, vagy a KKK mozaikszó? Ha szeretne elmélyülni, vagy egyszerűen csak a közép- és felsőoktatási duális képzési rendszerben eligazodni, 16 órás képzésünk minderre lehetőséget biztosít.

Válj hallgatói mentorrá!

Ha könnyen megtalálod a közös hangot másokkal és elkötelezetten szeretnél segíteni hallgatótársaidnak, várjuk jelentkezésed!

EQUITONE Építészhallgatói pályázat 2018

2018-ban az EQUITONE negyedik alkalommal kiírt Építészhallgatói Pályázatán a szálcement anyagú EQUITONE homlokzati lapok friss és kreatív alkalmazásait szemléző pályázatán ismét építészhallgatók munkáit díjazza.

CEEPUS pályázati lehetőség Oktatóknak és Hallgatóknak

Tisztelt Oktatók és Hallgatók!

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara pályázatot hirdet a CEEPUS – Közép-európai Felsőoktatási Csereprogram keretén belül hallgatói, ill. oktatói mobilitásban való részvételre a 2018/19-es tanév tavaszi félévére.