Valentin-napi programok

Az év legromantikusabb napja, a Valentin-nap, hamarosan elérkezik, és semmi sem lehetne tökéletesebb annál, minthogy egy felejthetetlen programmal ünnepeljük meg ezt az ünnepet. Azoknak, akik szeretnék kicsit feldobni a hagyományos Valentin-napi ünneplést, különleges és romantikus programokat kínál a Zsolnay Negyed, amelyek garantáltan elvarázsolják és felejthetetlenné teszik ezt a napot.

MTA LENDÜLET PROGRAM 2024-2029

Pályázati cél:

Az MTA Lendület Program célja 2024-ben induló kutatócsoportok létrehozása, a hazai fiatal és nemzetközileg is elismert, tartósan kiemelkedő és növekvő teljesítményű vezető kutatóbázis erősítése nemzetközi szinten is kimagasló teljesítményű kutatók és kiemelkedő fiatal tehetségek külföldről történő hazahívásával, illetve itthon tartásával, és ezzel egyidejűleg a fiatal kutatók önállósodási törekvéseinek támogatása. A Lendület Program a kiválóság és a mobilitás együttes támogatására irányul, ennek megfelelően célja, hogy a befogadó kutatóhelyeken áttörő eredményeket ígérő kutatásokat végző kutatócsoportok számára biztosítson forrást. Két kategóriában lehet pályázni: induló és haladó

Pályázati beadási határidő: 2024. február 12. 16.00 (közép-európai idő szerint).

Bővebb tartalom

XIX. Nemzetközi Tudományos Napok - 2024. április 18-19.

Kedves /Kollégák!

A MATE Károly Róbert Campus 2024. április 18-19-én immár XIX. alkalommal rendezi meg a kétévente sorra kerülő „Nemzetközi Tudományos Napok” című konferenciát.

A tudományos ülést a „EGYSÉGET - CSELEKVÉST - TELJESÍTÉST” témakör jegyében szervezzük, és örömmel vennénk, ha megtisztelnék előadással/poszterrel és/vagy érdeklődő részvételükkel a rendezvényt.

Kapocs a tudáshoz Podcast VI.

A Kapocs a tudáshoz könyvtári podcastünk vendége ezúttal Farkas Judit kulturális antropológus, néprajzkutató, a PTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Néprajz - Kulturális Antropológia Tanszékének egyetemi docense, a nemrég újraalapított Fenntartható Fejlődésért Szakkollégium vezető tanára, a Humán Környezettudományi Kutatócsoport társvezetője és a humánökológia szak szakfelelőse volt. Aktuális adásunk fókuszában az ökofalusi mozgalmak mellett a fenntarthatóság és az ökotudatosság állt.

„A PTE UTAZÓ NAGYKÖVETE” Támogatási Program Pályázati Felhívás 2024

Pályázati cél:

Elsődlegesen külföldön megrendezésre kerülő nemzetközi konferencián/workshopon, művészeti vagy sporteseményen való részvételt elősegítő pályázat, amelyre a PTE valamennyi főállású és részmunkaidős oktatója és kutatója, valamint aktív státusszal rendelkező doktorandusz hallgatója pályázhat. A program egyfelől az adott pályázó szakmai munkásságát és előmenetelét hivatott támogatni, másfelől a PTE nemzetközi láthatóságát, ismertségét igyekszik erősíteni azáltal, hogy a támogatást elnyerő kolléga/doktorandusz hallgató egyúttal feladatot is kap a PTE intézményi képviseletével kapcsolatban.

Pályázati beadási határidő: folyamatos

Az Udvari Kamaraszínház Anjou c. vendégelőadása Pécsett január 17-én

Az Udvari Kamaraszínház nem pusztán egy színház, hanem egy időutazás az örök értékek és a múlt iránti szenvedélyes elkötelezettség világába.

A Miniszterelnökség és a Kulturális- és Innovációs Minisztérium támogatásával, a budapesti Pozsonyi úti Hálaadás altemplomában működő, 180 férőhelyes színházunk olyan előadásokkal lepi meg a közönséget, amelyek mélyen gyökereznek a történelem és kultúra világában.

XXXII. International Welding Conference

The Hungarian Welding Society, in collaboration with the Hungarian Association of Welding Technology and Material Testing, Hungarian Association for Nondestructive Testing, Association of the Hungarian Steel Industry, and the University of Dunaújváros, is pleased to announce the organization of the XXXIInd International Welding Conference, with its central theme being:

New Developments in the Application of Welding and Related Processes, Automation, and Safe, Health-Conscious Work Practices

Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása

Pályázati cél:

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja, hogy a kutatási infrastruktúrák (KI) által nyújtott kutatási és mérési lehetőségek igénybevételét támogassa a kutatók számára: „A” és „B” alprogram szerint.

Jelentkezési határidő: több szakaszban, 2024.04.30. és 2024. szeptember 30. 16:00

Bővebb tartalom

ERASMUS+ Európai oktatói mobilitási program 2023/2024 tanévre 2024. február 19 - 2024. május 31. közötti időszakra

Pályázati cél:

Az oktatói mobilitás célja a partnerintézmény szakos tanrendjébe illeszkedő előadások, szemináriumok megtartása, és a partnerintézménnyel való szakmai kapcsolat további építése, különös tekintettel az Erasmus+ program tantervfejlesztési tevékenységeire, közös képzési programok kidolgozására. Kutatás és konferencián való részvétel ezen a pályázaton nem támogatható!

Jelentkezési határidő: folyamatos, de legkésőbb 2024.04.15.