Duális képzésre történő jelentkezés

Duális képzésben történő részvételhez, az alábbi lépéseket szükséges megtenni.

1. Szerződéskötés

1.a. Határozatlan idejű együttműködési megállapodás megkötése (részletesen lásd: duális partnerkapcsolat létrejötte, szerződéskötés menete címszó alatt)

1.b. Amennyiben van érvényes határozatlan idejű együttműködési megállapodás, adott tanévben történő hallgatói felvételhez, szükség van kiegészítő megállapodásra (2019. július előtti a fő szerződés)

vagy szándéknyilatkozat (2019. július utáni fő szerződés) megkötésére, melynek határideje: tárgy év október 15.

2. Hallgatói regisztráció zárása

A regisztráció zárása után értesítést kapnak arról, hogy mely hallgatók jelölték duális képzőhelynek cégüket.

3. Kapcsolatfelvétel

Kapcsolatfelvétel során a cégek és a hallgatók is kezdeményezhetik a kapcsolatfelvételt.

4. Állásinterjú

Az állásinterjú folyamata a hallgató és a partnercég között, egyedi egyeztetés alapján zajlik.

5. Duális Felvételi Nap

Minden év január 2. hetének pénteki napján zajlik Karunkon a Duális Felvételi Nap, amely lehetőséget biztosít arra, hogy ismert környezetben találkozzanak a duális képzőhelyek kapcsolattartóival és vezetőivel a hallgatók.

6. Hallgatói szerződéskötés

A hallgatói szerződés megkötésével válik a hallgató duális hallgatóvá. Ekkor a parnercégnek kötelessége írásban értesíteni a felsőoktatási intézményt arról, hogy mely hallgató(ka)t vette fel, hogy a neptunon keresztüli átsorolás megtörténhessen.

Hasznos infó:

A hallgatókkal történő szerződéskötéskor figyelembe kell venni azt, hogy mindkét fél felmondási idő nélkül felbonthatja a szerződést.

/ A hallgatói munkaszerződésre vonatkozó részletes szabályokat a 230/ 2012. (VIII.28.) Korm.rendelet 17. és 18. §- a tartalmazza. /

A hallgatói szerződést legkésőbb tárgy év február 28. meg kell kötni.

PROJEKT CÍME: A duális képzés fejlesztése a Pécsi Tudományegyetemen

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: EFOP 3.5.1-16-2017-00003