A Fujian University of Technology (FJUT) ösztöndíj felhívása Építőmérnökoknek és az Anyagtudományok területén címmel!

Chinese Government Scholarship – Cooperative Program with Its Provinces and Autonomous Regionsis a full scholarship set up by the Ministry of Education aiming to support scholarships for international students established by local education departments in specific provinces or autonomous regions.

Fujian University of Technology begins to accept applications for full-time Master degree studies under “Chinese Government Scholarship – Cooperative Program with Its Provinces and Autonomous Regions for the school year 2014~2015. The details are as follows:

Magyar Érdemrend Lovagkeresztet kapott Dr. HÜBNER MÁTYÁS

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át 2014. március 15-én a budapesti Művészetek Palotájában.

Magyar Érdemrend Lovagkeresztet kapott Dr. HÜBNER MÁTYÁS, a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar professor emeritusa.

20. Széchy Károly emlék-előadóülés az MTA nagytermében, és a 23. „Geotechnikai szakmai fórum” 2014. február 14-én

A Magyar Geotechnikai Egyesület (Nemzetközi Talajmechanikai és Geotechnikai Szövetség (ISSMGE) Magyar Nemzeti Bizottsága), az MTA Műszaki Tudományok Osztálya és a Magyar Mérnöki Kamara Geotechnikai Tagozata 2014. február 14-én rendezte a 20. Széchy Károly előadóülést, az MTA nagytermében teltházas, több mint 220 fős részvétellel.

Az 1994. évben kezdődött előadás-sorozatot évente rendezik, Széchy professzor gyakorlati és ezzel ötvözött elméleti munkásságát tekintve példának.

A rendezvényt a szakterület legrangosabb nemzetközi vezetői is megtisztelték, részt vettek a környező országok szakmai szervezeteinek vezetői, képviselői is.

Orosz állami ösztöndíj felajánlás rész-, teljes és PhD képzésre

Ország:

Oroszország

Támogatottak:

érettségizettek, BA/BSc hallgatók, BA/BSc végzettséggel rendelkezők, MA/MSc hallgatók, MA/MSc diplomával rendelkezők, doktori iskola hallgatói
Jó tanulmányi eredmények: a tanulmányi átlag nem kevesebb mint 3,5.

Célok:

részképzés (BA/BSc, MA/MSc, PhD/DLA)
egyetemi képzés (BA/BSc, MA/MSc, osztatlan)
PhD/DLA képzés

Tudományterület:

valamennyi tudományág

Támogatások formája:

ösztöndíj, kollégiumi elhelyezés

Ösztöndíj időtartama:

5-10 hónap részképzés
4 év  BA/BSc, 2 év MA/MSc, 5 év osztatlan képzés
3 év PhD/DLA képzés