Magyar Formatervezési Díj 2011

Nemzetgazdasági Miniszter a Magyar Formatervezési Tanács közreműködésével pályázatot hirdet Magyar Formatervezési Díj elnyerésére. A pályázat célja a kiemelkedő színvonalú formatervezői teljesítmény elismerése.

Magyar Formatervezési Díj 2011

Ösztöndíjak tanulmányutakon vagy konferenciákon való részvétel támogatására

Felnőttoktatással foglalkozó szakembereknek, a felnőttoktatásba hosszabb kihagyás után visszatérő szakembereknek és felnőttoktatói pályára készülő hallgatóknak szóló pályázati lehetőség, mely támogatást biztosít konferenciákon, tanulmányutakon, szakmai (csere)látogatáson job-shadowing tevékenységben való részvételre.

Erasmus Mundus

Az Európai Bizottság megjelentette az Erasmus Mundus 2011-es pályázati felhívását.

LIFE+ program 2011

Az Európai Bizottság meghirdeti az Európai Unió területén bejegyzett jogalanyok számára a LIFE+ program 2011. évi pályázatát.

Intelligens Energia Európa

Megjelent a Versenyképesség és Innovációs Program (CIP) Intelligens Energia Európa pályázati program.

Fulbright kutatói ösztöndíjak

Tudományos vagy költségvetési intézményeknél, illetve non-profit szervezeteknél dolgozó szakemberek számára. Amerikai partnerekkel folytatandó közös kutatás előnyt élvez. Az ösztöndíj időtartama tipikusan három - öt hónap, ha a tervezett kutatási feladat különlegesen indokolja, legfeljebb kilenc hónap.

Fulbright oktatói ösztöndíjak

Azon oktatóknak, akik amerikai egyetemen vagy főiskolán szeretnének tanítani. Pályázni bármely tudományterületen lehet, a magyar tanulmányok (Hungarian Studies) körébe tartozó témakörök előnyt élveznek. Az ösztöndíjak időtartama egy vagy két egyetemi félév. Szakmai meghívólevél a sikeres pályázat előfeltétele.

Marie Curie kutatói ösztöndíjak

Megjelentek az egyéni karrierfejlesztést segítő Marie Curie ösztöndíjak.

MARIE CURIE INTRA-EUROPEAN FELLOWSHIPS FOR CAREER DEVELOPMENT (IEF)