XXXII. International Welding Conference

The Hungarian Welding Society, in collaboration with the Hungarian Association of Welding Technology and Material Testing, Hungarian Association for Nondestructive Testing, Association of the Hungarian Steel Industry, and the University of Dunaújváros, is pleased to announce the organization of the XXXIInd International Welding Conference, with its central theme being:

New Developments in the Application of Welding and Related Processes, Automation, and Safe, Health-Conscious Work Practices

Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása

Pályázati cél:

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja, hogy a kutatási infrastruktúrák (KI) által nyújtott kutatási és mérési lehetőségek igénybevételét támogassa a kutatók számára: „A” és „B” alprogram szerint.

Jelentkezési határidő: több szakaszban, 2024.04.30. és 2024. szeptember 30. 16:00

Bővebb tartalom

ERASMUS+ Európai oktatói mobilitási program 2023/2024 tanévre 2024. február 19 - 2024. május 31. közötti időszakra

Pályázati cél:

Az oktatói mobilitás célja a partnerintézmény szakos tanrendjébe illeszkedő előadások, szemináriumok megtartása, és a partnerintézménnyel való szakmai kapcsolat további építése, különös tekintettel az Erasmus+ program tantervfejlesztési tevékenységeire, közös képzési programok kidolgozására. Kutatás és konferencián való részvétel ezen a pályázaton nem támogatható!

Jelentkezési határidő: folyamatos, de legkésőbb 2024.04.15.

Díszoklevél igénylés

A Pécsi Tudományegyetemen vagy jogelőd intézményeiben 50, 60, 65, 70 vagy 75 éve diplomát szerzett jogász, közgazdász, műszaki végzettségű és pedagógus egykori hallgatók díszoklevél iránti kérelmét 2024. március 31-ig várja az Egyetem az alábbi címen:

Gyászhír: Elhunyt dr. Finta József

Életének 89. évében elhunyt dr. Finta József Magyarország egyik legkiválóbb építésze, nemzetközi szaktekintély, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, Kossuth és Ybl díjas építész, számos szakmai szervezet vezetőségi tagja, a PTE díszdoktora. Egyebek között olyan volumenű és kimagasló építészeti alkotások kötődnek a nevéhez, mint a Westend City Center, a Bankcenter, a fővárosi Marriott, az InterContinental, a Rendőrségi Székház, a Nemzetközi Kereskedelmi Központ és a Schönherz Kollégium.

7th Future Smart Cities (FSC 2024) Annual conference

The 7th Future Smart Cities (FSC 2024) Annual conference will be held this year in The British University in Dubai (BUIiD).

On this occasion, we are pleased to invite you to take part in the conference virtually and share/discuss your latest research findings.

Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj

Pályázati cél: A Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj a hazai tudományos, gazdasági és kulturális élet legtehetségesebb fiatal szakembereinek, kutatóinak, művészeinek munkáját elősegítő és támogató ösztöndíj, amely külföldi kutatóhelyeken, alkotóműhelyekben kutatói, illetve művészeti munkában való részvételüket teszi lehetővé. Az ösztöndíj teljes időtartamát a választott külföldi fogadó intézményben kell tölteni.

Az ösztöndíjas utak 2024. szeptember 1-től 2025. augusztus 31-ig tervezhetőek.

Pályázati beadási határidő: 2024. március 14., csütörtök, 16 óra

Bővebb tartalom

Kalandra fel a 2024-es Programokkal!

Csatlakozz hozzánk, és fedezd fel a 2024-es év legizgalmasabb programlehetőségeit, hogy ebben az évben valóban emlékezetes és különleges pillanatokkal gazdagodj!

Hotel a gyárban – pécsi építészhallgatók is közreműködnek a Zsolnay-gyár újragondolásában

Másik épületbe helyezik át a világhírű pécsi Zsolnay-gyár termelését, amelynek korszerűsítése és hatékonyságnövelése új fejlesztési területeket nyit meg jelenlegi működési helyén. Többek között egy olyan tematikus kulturális-/üzleti-/konferencia- és hoteltömb létrehozása a cél, amely nemcsak nevében, hanem a valóságban is hordozza a Zsolnay-örökséget. Az átalakítást célzó koncepció megalkotásában a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) építészhallgatói is részt vesznek egy a kar oktatói által kidolgozott, a fenntarthatóságot fókuszba állító egyedi módszer segítségével.

Hulladékból átmeneti otthon – a jövő építészeinek szemléletét alakítja az újrafelhasználás

Egy közösségi akciót szervezve, önkéntes munkában, adományokból összegyűjtött újrafelhasználható alapanyagokból szinte zéró költségvetéssel építettek átmeneti lakhatásra alkalmas kis házat pécsi egyetemisták egy nehéz sorsú párnak. A szerkezetet a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) építészhallgatói tervezték, a megvalósításban a PTE szociálpszichológus hallgatói is jelentős szerepet vállaltak. Amellett, hogy az akcióval konkrét segítséget nyújtottak embertársaiknak, szakmailag is sokat profitáltak: megtapasztalták, hogy miként kapcsolódhatnak össze a lakhatási válságra adott válaszok a körforgásos gazdasággal és az építészettel. Ez a fajta szemléletmód jelentős fókuszt kap a pécsi építészképzésben.