Munkalehetőség Wahl Hungaria Kft.

Cégünk hajnyírók, szőrnyírók és állatszőrnyírók gyártásával foglalkozik Mosonmagyaróváron.
Cégünk kutató, fejlesztő pozícióban keres kollégát, ezt a pozíciót utolsó éves diákoknak szeretnénk felajánlani lehetőségként.

PTE Kriszbacher Ildikó Ösztöndíj (KIÖ)

A PTE ismét meghirdeti tehetséges, szakterületükön legkiválóbb hallgatói számára a PTE Kriszbacher
Ildikó Ösztöndíjat (KIÖ). A KIÖ egyéni Munkatervnek megfelelően folytatott szakmai munka
végzését támogatja. Célja a legtehetségesebb hallgatók egyetemi oktatóvá és kutatóvá válásának
támogatása. Alapját a témavezető oktatók (a tutorok) irányításával végzett hallgatói kutató- és
szakmai munka képezi.

ERASMUS pályázat

Kedves Hallgatók,

Megjelent az Erasmus Mobilitás program 2015/2016 akadémiai évre vonatkozó pótkiírása! Pályázható országok: Ausztria, Egyesült Királyság, Franciaország, Horvátország, Írország, Lengyelország, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Szlovákia, Törökország.

Tanévkezdés két nyelven

Megkezdődött a tanév a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának hallgatói számára. A szeptember 7-én rendezett tanévnyitó ünnepély - idén először – magyar és angol nyelven zajlott.

I. HídÉpítő Házi verseny

Az Építőmérnök tanszék meghirdeti az első HídÉpítő Házi versenyt!

A verseny ideje: 2015. szeptember 22. kedd 19:00

Helye: PTE MIK Boszorkány út 2. aula

Pályázati felhívás

Pécs Megyei Jogú Város polgármestere pályázatot hirdet Polgármesteri Ösztöndíj elnyerésére a 2015. év II. félévében Pécs Megyei Jogú Város köznevelési intézményeiben tanuló, illetve a Pécsi Tudományegyetemen aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező pécsi polgárok számára.

Orientációs hét

Kedves Hallgatók!

A 2015/16. tanév szeptember 7-vel kezdetét vette Karunkon. A nappali képzésben az első oktatási hét „Orientációs hét”-ként kerül megrendezésre. Az előadások a korábbi gyakorlatnak megfelelően megtartásra kerülnek, a gyakorlatok idejében és az előadások között a tudományos és művészeti diákköri, szakkollégiumi és egyéb szakmai lehetőségek, a HÖK, a DJKB által nyújtott szolgáltatások megismerésére van lehetőség.

Simonyi 5LET OUTLET

Újra Ötletverseny a PTE-n! Váltsd valóra álmodat! Alapíts akár saját vállalkozást! Nyerj hozzá akár pénzt is!

Régóta dédelgetsz egy üzleti ötletet, de nem tudod, hogyan fogj hozzá a megvalósításához? Nevezz az Simonyi 5LET OUTLET-re, hiszen a legjobbnak ítélt ötletek gazdái mentort, fejlesztő csapatot és szakmai segítséget kapnak tőlünk, és a megvalósításhoz akár pénzt is nyerhetsz.

Breuer Marcell Doktori Iskola felvételi Beidaihe-ben

A Breuer Marcell Doktori Iskola 2015. július 28-án felvételi vizsgát tartott a Pekingi Central Academy of Fine Arts, School of Architetcure közreműködésével a Pekinghez közeli Beidaihe-ben.