Hat díjat hoztunk el a XXXI. OTDK-ról!

A Pollack kiemelkedő eredményeket ért el a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Karunkat 3 szekcióban 20 hallgató, 19 dolgozattal képviselte. Az általuk elért egy I. és öt II. helyezés messze túlszárnyalta a két évvel ezelőtti eredményeket.

A díjazott hallgatók és oktatóik szekciók szerint:

Rochus und Beatrice Mummert Stiftung többéves ösztöndíjat kínál

A Rochus und Beatrice Mummert Stiftung többéves ösztöndíjat kínál leendő csúcsvezető mérnök,természettudós és közgazdász hallgatóknak. Az alapítvány a Robert Bosch Stiftung keretében közép- ésdélkelet-európai diákok két és fél éves, kölni (Uni zu Köln vagy Deutsche Sporthochschule Köln), illetveaacheni (RWTH Aachen) mesterképzését támogatja.

3/3-as LEADÁS

Tisztelt Hallgatók!

A mai naptól 3/3-as tantárgyakat kérvénnyel leadhatjátok, a Hallgatói Önkormányzaton nyitvatartási időben.
Tárgyat csak abban az esetben tudunk leadatni, ha ETR-be nem történt rögzítés!

Leadási határidő: 2013. május 13. hétfő

SZOLGI nyitvatartási ideje:         hétfő-csütörtök  9:00-15:00

péntek 9:00-14:00

Üdvözlettel :

PMMIK HÖK

Nemzetközi siker Magdeburgban

Ismét dobogós helyezést értek el hallgatóink, ezúttal Magdeburgban a „RoboCup German Open 2013” nemzetközi versenyen, ahol a FESTO Logistics Ligában „Pollino Team Hungary” csapatunk a 3. helyet vívta ki!

A 2013. április 26-28. között zajló versenyen több fordulóban is meg kellett küzdenie a csapatoknak, amely az alapfeladat és egy plusz feladat - Technical Challenge – megoldásából állt. A plusz feladatot egyedül a Pollack „Pollino” csapata oldotta meg sikerrel.

Sikeres csapatunk tagjai voltak:

• Malkó Tibor villamosmérnök hallgató
  • Nagy Bence mérnök informatikus hallgató
  • Tóth Krisztián a PTE Babits Mihály Gimnázium és Szakközépiskola 12. évfolyamos diákja
  • Domonkos Bence a PTE Babits Mihály Gimnázium és Szakközépiskola 11. évfolyamos diákja
  • Slang Tamás végzett mérnök informatikus
  • Megyeri Péter mérnöktanár, csapatvezető

A versenyről további információk a http://www.robocupgermanopen.de/en oldalon találhatók.

A szép eredményhez ezúton gratulálunk!