Pécsi Evangélikus Roma Szakkollégium Ösztöndíj Program

A Pécsi Evangélikus Roma Szakkollégium (PERSZE) Ösztöndíj Programot hirdet hátrányos helyzetű elsősorban roma/cigány NAPPALI TAGOZATOS egyetemi hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók számára.

Szakkollégiumunk nem csak roma/cigány fiatalokat vár tagjai közé. Eséllyel pályázhat hozzánk minden Pécsett és a dél-dunántúli régióban NAPPALI TAGOZATON tanuló egyetemi hallgatói jogviszonnyal rendelkező, hátrányos helyzetű diák, aki érdeklődik a cigányságot érintő társadalmi kérdések iránt, és nem áll messze tőle a keresztény értékrend sem, valamint vállalja az ezzel járó kötelezettségeket.

Szakkollégiumunk együtt lakó közösség. A szakkollégisták elhelyezését a Pécsi Márton Áron Kollégium és Szakkollégium biztosítja. A szakmai programok jelentős része a PTE BTK Neveléstudományi Intlézetének Romológia és Nevelésszociológia Tanszékén zajlik. Egyházi hátteret a Magyarországi Evangélikus Egyház nyújt.

Sikeres felvételi esetén kollégiumi elhelyezést, havi ösztöndíjat, egyetemi előrehaladást biztosító szakmai programokat, nyelvi képzést, támogató közösséget biztosítunk.

Az ösztöndíj program jelentkezési határideje: 2024. január 20. 24.00. óra

(Határidő után jelentkezéseket nem fogadunk el)

A jelentkezés módja:

A jelentkezés elektronikusan történik: a persze2018@gmail.com címen.

A címzett: Pécsi Evangélikus Roma Szakkollégium – Békési Andrea Intézményvezető.

Az elektronikusan benyújtandó dokumentumok listája

1. Pályázati adatlap, kötelező formátum – aláírva – szkennelve (Letölthető ITT).
  2. Önéletrajz (opcionális formátum) – aláírva szkennelve.
  3. Elsőévesek esetében - érettségi bizonyítvány és sikeres egyetemi felvételt tanúsító levél másolata – szkennelve.
  4. Felsőbb évesek esetében Hallgatói jogviszony igazolás és a Neptunból kivonat a lezárt félévekről vagy index fénymásolata - szkennelve.
  5. Hátrányos helyzetet igazoló jegyzői vagy gyámhivatali határozat - aláírva, szkennelve.
  6. Motivációs levél a programban történő részvételről - nincs kötelező formátum, aláírva szkennelve.
  7. Egyéb benyújtható, de nem kötelező dokumentumok, nincs kötelező formátum:  Lelkészi, oktatói ajánlás – aláírva, szkennelve.  Felsőbb éves, bármely egyetemi szakkollégiumi hallgató ajánlása - aláírva, szkennelve. Az elektronikusan benyújtott dokumentumokat a személyes felvételi elbeszélgetéskor EREDETIBEN be kell mutatni a felvételi bizottság számára!

A felvételi eljárás menete

1. A pályázati anyag elektronikus beérkezésnek határideje: 2024. január 20. 24.00 óra
  2. Felvételi elbeszélgetés várható ideje: 2024. január 29. 09.00-17.00 óra között (Minden jelentkező emailben kap értesítést a szóbeli elbeszélgetés pontos időpontjáról)
  3. Értesítés az eredményről e-mailben: 2024. január 30.