Textiljáték – Játéktextil Országos ötletterv pályázat

Pályázat kiírója: SZETT Szőnyegtervezők Társasága Egyesület

Pályázat célja: olyan textilhez vagy textiles technikákhoz köthető logikai, vagy kézügyességet fejlesztő játék tervezése, amely az ökotudatos tervezés szemléletében születik meg.

2024-ben többes kerek évfordulót is ünnepelhetünk: Rubik Ernő születésének 80. évét és a Rubik-kocka feltalálásának 50. évfordulóját. Egyik interjújában azt nyilatkozta, hogy „A kocka reményt ad nekem arra, hogy az emberek képesek megoldani a problémáikat.”

A pályázatunk során ilyen szellemben készült játékokat várunk, melyek valamilyen problémára hívja fel a figyelmet vagy annak megoldásán való elgondolkodásra ad lehetőséget.

A játék olyan önkéntes és szabadon választott tevékenység, amelyben nincs kényszer. A játék iránt minden korosztály szívesen érdeklődik, végigkíséri életünket. Alapeleme az emberi kíváncsiság, a kreativitás, a humor, az öröm. Életkorunknak megfelelő játékokat játszunk, amely által észrevétlenül fejlődünk mind szociális, mind intellektuális, mind pszichikai, mind különböző képességek terén.

Az Óbudai Múzeum felajánlása: A Játék a városban című kiállítás, amely Budapest első játéktörténeti kiállítása ingyenes megtekintése. A pályázók számára előzetes e-mailes (info@obudaimuzeum.hu) bejelentkezés alapján lehetséges. A múzeum nem nyújt tájékoztatást a pályázattal kapcsolatban. A kiállítás inspirációs céllal tekinthető meg.

Pályázók köre: művészek, designerek, művészeti egyetemek hallgatói

A pályázat határideje: 2024. március 10.

A pályázat beadási címe: szett.designszonyeg@gmail.com

A pályázat részletei: megkötés nincs

Egy pályázó maximum 3 db tervvel, illetve makettel pályázhat (a makett nem kötelező).

A pályázati anyag tartalma a következő:

• A pályázó neve és elérhetősége ▸ e-mail, telefon, honlap
  • Bemutatkozás ▸ pályakép (max. 1 oldal)
  • A pályamű vagy pályaművek bemutatása

A pályázati anyag tartalma 1 db pdf fájlban legyen összeállítva.

A pdf fájl elnevezése:

Név_mű címe (ékezetek nélkül, alsó vonással tagolva, pl: Kocsis_Arpad_Halom).

Amennyiben a pályázati dokumentum mérete túl nagy, úgy kérjük, használják valamelyik

óriásfájl megosztót (pl.: wetransfer).

Pályázat értékelése: A beérkező pályamunkákat szakmai zsűri bírálja el.

A szakmai zsűri tagjai:

HALASI RITA design szakember, kurátor, kutatási és innovációs menedzser

GYŐRI ZOLTÁN játékszakértő, blogger

KOÓS DANIELLA formetervező művész, FABUNIÓ titkár

SÖPTEI ESZTER textildesigner, szakmai igazgatóhelyettes Óbudai Múzeum, SZETT képviseletében

DR. ZALAVÁRI JÓZSEF habil, szobrász, formatervező, egyetemei tanár, Soproni Egyetem

A pályázók írásban kapnak értesítést a pályázat eredményéről 2024.03.15-ig.

FŐDÍJ: A terv a tervező bevonásával 2024-ben kivitelezésre kerül.

TOVÁBBI DÍJAZÁS: A zsűri által kiválasztott tervek bemutatásra kerülnek a KÖZÖS JÖVŐT ÁLMODUNK konferencián az Otthon Design 2024 Tavasz kiállításon.

A pályázattal kapcsolatos bővebb tájékoztatás telefonon igényelhető: 06 30 733 212

A pályázat elérhető a SZETT hivatalos honlapján: www.szettrugart.com

A beküldött tervek szerzői jogvédelem alatt állnak, a tervező engedélyével kerülnek nyilvánosságra. A beérkező pályázatokkal kapcsolatos adatkezelés az alábbi webcímen www.szettrugart.com található adatkezelési szabályzatnak megfelelően történik.